Google Green


Google Green to jedna z inicjatyw firmy Google mających na celu rozwój technologii służących rozwiązywaniu globalnych wyzwań (inne inicjatywy, to np. Google GivingGoogle IdeasGoogle in Education).

Celem Google Green jest wsparcie rozwoju energii ze źródeł odnawialnych oraz efektywność energetyczną poprzez zaangażowanie w testy nowych technologii, zakupy energii do centrów danych z pobliskich źródeł OZE, recycling 100% używanych komponentów elektronicznych, wsparcie finansowe lub inwestowanie w takie projekty. Google rozwija tą inicjatywę od 2007 r. inwestując w wiele projektów związanych z energetyką wiatrową, słoneczną oraz efektywnością energetyczną.

W ciągu pierwszych 5 lat firma przeznaczyła na ten cel ponad 1 mld $ w zamian otrzymując ekologiczną energię potrafiącą zasilić ponad 500’ooo domów w USA lub 34% potrzeb energetycznych całej korporacji Google. Ich celem jest zużywanie 100% energii z odnawialnych źródeł.

Na pytanie „Dlaczego czynimy te inwestycje” Google odpowiada:

To proste: wierzymy w przyszłość czystej energii i jesteśmy przekonani, że firmy takie, jak nasza mogą się do realizacji tego przyczynić. Inwestujemy w te projekty ponieważ mają sens biznesowy, ponieważ pomagają zasilić sieć energetyczną coraz większą ilością energii z odnawialnych źródeł oraz ponieważ mają pozytywny wpływ na lokalne ekonomie w których działają.

Wśród realizowanych projektów można wymienić:

Więcej o projektach OZE firmy Google.

 

Działania Google Green zostały docenione między innymi nagrodami:

Google awards

 

Więcej na Google Green


Jeżeli chcesz, podaj dalej:                     lub dołącz do nas na Facebooku oraz Google+    ----------------->
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Blip
  • Wykop
  • Blogger
  • Email