USA: SolarImpulse z sukcesem zakończył drugi etap lotu


#SolarImpulse, pilotowany przez Andre Borscheberg’a dokładnie w tym momencie (8:08 naszego czasu, 00: czasu lokalnego), dotknął pasa 13L KDFW (Dallas), kończąc drugi etap swojego lotu przez Amerykę rozpoczętego w Phoenx KPHX, i bijąc kolejny rekord czasu lotu oraz odległości przebytej przez samolot załogowy napędzany jedynie energią słoneczną, rekord certyfikowany przez FAA a dzierżony uprzednio przez… SolarImpulse :), zdobyty w podróży ze Szwajcarii do Algierii.

Po drodze były wystąpiły drobne problemy z komunikacją pomiędzy samolotem a centrum dowodzenia. Andre miał kłopot z odbiorem w swoim zestawie zainstalowanym w hełmofonie, musiał polegać na komunikacji zainstalowanej w masce tlenowej. Problemy zostały szczęśliwie rozwiązane. Kolejne kłopoty związane były z dość sporym, jak dla SolarImpulse, wiatrem czołowym na podejściu do lądowania a dokładniej na wysokości 1’000-3’000 ft – 300-1’000m. Wiatr ten miął siłę 27 nm (50 km/h) podczas gdy SolarImpulse w trakcie podejścia może osiągnąć maksymalną prędkość 30 nm (55 km/h).

SolarImpulse meet young WrightNa pasie lotniska, drugi z pilotów – Bertrand Piccard, podczas spotkania z publicznością miał niesamowite spotkanie z bardzo młodym, 11 letnim człowiekiem, który zadawał mu mnóstwo ciekawych pytań dotyczącyh pasji nauki, latania i zielonych technologii a nazywał się… Bryce Wright. Zapytany przez Bertranda o rodzinne korzenie odpowiedział, że nie do końca jeszcze dotarł czy jest rodziną słynnych braci Wright.

 

Trzymamy kciuki za dalsze etapy. Będziemy Was na bieżąco o postępach tego projektu informować.

Więcej info na

http://www.solarimpulse.com/en/

Informacje, które staramy się w miarę aktualnie podawać w naszym języku:

http://czyczy.pl/oze/usa-projekt-solar-impulse/


Jeżeli chcesz, podaj dalej:                     lub dołącz do nas na Facebooku oraz Google+    ----------------->
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Blip
  • Wykop
  • Blogger
  • Email