POLSKA: manifestacja we wstydliwą rocznicę 5 grudnia


Na naszym portalu staramy się omijać obszary związane z emocjami, takie jak niepokoje społeczne, sondaże, krzywdy ludzkie spowodowane katastrofami czy demonstracje. Nie oznacza to, że jesteśmy w każdy wypadku przeciwni takiemu zwracaniu uwagi na istotne problemy czy że nie wyrażamy współczucia. Staramy się tylko aby zbierane przez nas informacje były jak najbardziej merytoryczne. To dlatego, mimo iż jest to część energetyki jądrowej, nie piszemy o tragedii Czarnobyla a o sytuacji w Fukushimie tylko, kiedy jest ona ponadprzeciętnie niepokojąca i należy z niej wyciągnąć wnioski.

Tym razem też zabieramy głos bo naszym zdaniem sytuacja jest poważna. 5 grudnia będziemy obchodzić już 3 rocznicę opóźnień Polski w zaimplementowaniu do naszego prawodawstwa dyrektywy europejskiej w sprawie Odnawialnych Źródeł Energii. Te działania narażają nasz kraj nie tylko na brak zysków z obszaru, w który inwestuje cały świat, nie tylko na brak rozwoju dziedziny, zdecydowanie jednej z największych dziedzin gospodarki, przy której modernizacji, jako jednej z niewielu po 89 roku dostaliśmy szansę uczestniczyć od jej początku, zamiast jak to do tej pory było po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach. Te działania narażają gospodarkę i budżet naszego kraju również na kary w wysokości  133 tysięcy € dziennie za brak implementacji dyrektywy, do której się zobowiązaliśmy.

W tą wstydliwą rocznicę Zielony Instytut, wraz Twoim Ruchem i Stowarzyszeniem „Dom Wszystkich Polska”, chcą zamanifestować oburzenie obywateli z takiego traktowania ważnych i przyszłościowych elementów gospodarki.

Termin: 5 grudnia, czwartek, godz: 11.00

Miejsce: przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Al. Ujazdowskie 1/3, Warszawa

 

Więcej informacji:  Zielony Instytut


Jeżeli chcesz, podaj dalej:                     lub dołącz do nas na Facebooku oraz Google+    ----------------->
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Blip
  • Wykop
  • Blogger
  • Email