POLSKA: PGE EJ1 wybrała wykonawcę badań środowiskowych i lokalizacyjnych


Spółka PGE EJ 1 rozstrzygnęła przetarg publiczny prowadzony w trybie negocjacji z ogłoszeniem na

Badania środowiska, badania lokalizacji oraz usługi związane z uzyskaniem pozwoleń i uprawnień niezbędnych w procesie inwestycyjnym związanym z budową pierwszej polskiej elektrowni jądrowej o mocy ok. 3000 MW.

Przetarg 3 etapowy został ogłoszony 5 lutego 2011 r.
Zakończenie przetargu planowane było na: grudzień 2011 r.

Wartość zamówienia wynosi: 252 mln złotych.
Przewidywany przez PGE EJ1 budżet zamówienia: 120 mln złotych

Realizacja umowy trwała będzie ponad dwa lata (niestety nie znamy na razie bardziej konkretnego terminu).

Przewidywany przez PGE EJ1 czas realizacji: 5 lat (60 m-cy).

Przedmiot zamówienia obejmuje:

  • Raport z oceny oddziaływania na środowisko („Raport OOŚ”)

Zebranie danych oraz wykonanie analiz i odpowiednich raportów mających na celu ocenę potencjalnego oddziaływania elektrowni jądrowej na otoczenie, w tym oddziaływanie na środowisko przyrodnicze i warunki życia lokalnych społeczności w okresie przygotowania do zakupów i budowy.

  • Badania lokalizacyjne

Przygotowanie umożliwienia dokonania oceny i kwalifikacji lokalizacji dla Elektrowni Jądrowej (zagadnienia związane z przydatnością lokalizacji dla celów budowy Elektrowni Jądrowej , w tym kwestie geotechniczne, hydro-geologiczne oraz dotyczące środowiska) odnoszące się do wymagań w zakresie budowy i eksploatacji Elektrowni Jądrowej oraz przygotowanie do uzyskania pozwolenia na budowę.

  • Usługi wsparcia

Wsparcie w trakcie procesu uzyskania pozwoleń oraz kontaktach z organami administracyjnymi, w debacie publicznej i konsultacjach międzynarodowych w zakresie wyników oceny lokalizacji i oceny oddziaływania na środowisko.

Cena zamówienia obejmuje badanie dwóch podstawowych lokalizacji – Choczewo i Żarnowiec oraz dwóch rezerwowych. Jeżeli badanie podstawowych lokalizacji da pozytywne wyniki koszt projektu spadnie do 127-167 mln zł jak informuje Bogusława Matuszewska

Wykonawcą wybranym w postępowaniu jest konsorcjum firm: WorleyParsons Nuclear Services JSC, WorleyParsons International Inc., WorleyParsons Group Inc. WorleyParsons to podmiot o ponad pięćdziesięcioletnim międzynarodowym doświadczeniu w realizacji projektów jądrowych. Firma uczestniczyła w projektach m.in. w Bułgarii, Rosji, Słowenii, Słowacji, Szwecji, Turcji, Egipcie, Południowej Afryce, Kanadzie, Meksyku, USA i Armenii. W ostatnich latach odpowiadał za proces wyboru lokalizacji dla przyszłej elektrowni jądrowej, a także przeprowadzenie badań środowiskowych w projekcie realizowanym w Turcji (elektrownia jądrowa Akkuyu) – innych referencji PGE EJ1 nie podaje.

Kryteria oceny:

Kryteria Waga
Metodologia realizacji zamówienia 70
Cena 20
Warunki handlowe 10

Źródło: PGE EJ1


Jeżeli chcesz, podaj dalej:                     lub dołącz do nas na Facebooku oraz Google+    ----------------->
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Blip
  • Wykop
  • Blogger
  • Email