KOREA PD: kolejne konsekwencje problemów elektrowni jądrowych


Jak informowaliśmy w poprzednim artykule, dotyczącym problemów elektrowni jądrowych w Południowej Korei, rząd zmuszony został do zamknięcia dwóch reaktorów z powodu podrobionych części i sfałszowanych dokumentów.

„Było sporo kłopotów tego roku w zarządzaniu reaktorami. Osoby za to odpowiedzialne często mówią, że nic nie wiedziały o problemach ale taka niewiedza również jest problemem.” mówi Kim Jin-woo, prezes i dyrektor zarządzający Korea Energy Economics Institute, rządowego think-tanku w zakresie energetyki jądrowej.

To nie koniec problemów. Ponieważ odkryto, że osiem firm posługiwało się 60 fałszywymi certyfikatami dla ponad 7,000 części użytych w dwóch rektorach pomiędzy 2003 and 2012 r., południowokoreańska komisja ds. bezpieczeństwa nuklearnego zapowiedziała kontrolę we wszystkich 23 reaktorach w kraju. Sprawdzi, czy one również nie zostały wyposażone w części z podrobionymi certyfikatami.

Zespoły kontrolne przeprowadzą inspekcję we wszystkich 23 reaktorach. Jak możecie sobie wyobrazić, to zajmie dużo czasu – powiedziała rzeczniczka komisji.

Opisywany incydent ma miejsce po całej serii problemów w południowo-koreańskich elektrowniach jądrowych. Kilka rektorów było zamykanych na różne okresy z powodu niesprawności. W dniu dzisiejszym nadal 5 pozostaje wyłączona z z tych powodów oraz w celach serwisowych.

Południowa Korea będzie zmuszona do zredukowania konsumpcji energii. Władze już wcześniej tego lata zapowiadały kary dla budynków publicznych , które będą pozostawiały otwarte drzwi podczas pracy klimatyzatorów i ustaliły nastawianie regulatorów klimatyzacji w dużych sklepach oraz hotelach na 26 stopni C (!).

To może być trudny egzamin dla zwolenników energetyki jądrowej w Korei Południowej.

Źródło: Reuters


Jeżeli chcesz, podaj dalej:                     lub dołącz do nas na Facebooku oraz Google+    ----------------->
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Blip
  • Wykop
  • Blogger
  • Email